Liečivé a priaznivé účinky sauny sú všetkým známe už od nepamäti. Nielen,  že ide o skvelú formu relaxu a oddychu, ale priaznivo pôsobí aj na naše zdravie a krásu.

 

Medzi hlavé pozitívne účinky patrí:

  • Posilnenie imunitného systému
  • Skvelá voľba prevencie pred virózami infekciami dýchacích ciest
  • Prehrieva pokožku a orgány, napomáha k zníženiu svalového napätia
  • Stimulácia krvného obehu
  • Zrýchlenie metabolizmu
  • Odbúravanie škodlivých látok z tela
  • Priaznivý vplyv na termoreguláciu organizmu
  • Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke a jej elasticitu
  • Prináša psychickú aj fyzickú relaxáciu

V našom saunovom svete nájdete :

 

Suchá fínska sauna –Teplota vo vnútri sauny sa pohybuje v rozpätí 90-110 °C.  Vysoká teplota podporuje potenie, čím sa telo účinnejšie zbavuje škodlivých látok. Intenzívne vplýva na fyzické a zároveň aj psychické uvoľnenie.

Odporúčaná dĺžka a pobytu: 15 min

Infrasauna  – Pri maximálnej teplote 50°C hĺbkovo stimuluje svaly a orgány ľudského tela a účinne prekrvuje  organizmus.  Vzhľadom na nižšiu teplotu ako pri suchej fínskej saune je pre mnohých viac vyhovujúca.

Odporúčaná dĺžka pobytu: 20 min

Parná sauna –Teplota v saune sa pohybuje v rozmedzí 40-50°C, vlhkosť vzduchu dosahuje až  100%. Vysoká vlhkosť vzduchu v saune pôsobí priaznivo na pokožku tela, prehrieva ju a zároveň prekrvuje celý organizmus. Vďaka pare sa z tela dostavajú škodlivé toxíny a prečisťujú sa póry pokožky..

Odporúčaná doba pobytu: 15 min

 

 

Vírivá vaňa –   Teplota vody vo vírivej vani je 36-36,5 °C. Jemná vodná mikromasáž uvoľňuje svaly, posilňuje krvný a imunitný systém. Navodzuje pocit pokoja, eufórie a stimuluje tvorbu endorfínov .

 

Ochladzovacia kaďa –   Nízka teplota vody v ochladzovacej kadi nabudí po saunovaní Váš imunitný systém.Striedanie tepla a chladu je už dlhé roky považované za tajný kľúč k zdraviu, kráse a vitalite!

 

Samozrejmosťou sú dve oddychové miestnosti s lehátkami pre oddych.

 

V saunovom svete je možnosť aj privátnej rezervácie. V čase, kedy si saunový svet rezervujete privátne, do neho nebude mať prístup nikto, iba náš personál, ktorý zabezpečuje čistotu, stieranie podlahy a plynulý chod prevádzky.

Maximálna kapacita wellness, pri verejných vstupoch a aj privátnej rezervácii, je 10 osôb.

 

Kontraindikácie

Cenník