Objavte horúce tajomstvo ukryté v jedinečnej kombinácií tvorenej olejovou aromatickou masážou a tlakovou masážou s nahriatými bylinnými vrecúškami. Thajská olejová bylinná masáž je priam stvorená pre chladné daždivé či zimné dni, ktoré si aj takouto formou môžete spríjemniť. Horúce bylinné vrecúška Vás príjemne zohrejú, nie len na tele ale aj na duši a postarajú sa o vaše dokonalé uvoľnenie v spojení so skvelým aromaterapeutickým zážitkom.

Thajská olejová bylinná masáž, v originálnom thajskom znení Luk pra kob, vychádza z koncepcie tradičnej thajskej masáže sústreďujúc sa najmä na energetické dráhy ľudského tela. Predstavuje starodávnu liečebnú tradíciu z Thajska. Jej pôvod sa spája s liečením thajských vojakov po návrate z vojny, ktorým na zmiernenie vojnových následkov, či už fyzických alebo psychických, prikladali liečivé bylinné obklady.

Pred začatím procedúry sa thajské vrecúška plnené bylinkami nahrievajú v parnom kúpeli po dobu 10-15 minút a následne sa prikladajú na telo v smere meridiánov, energetických dráh, na našom tele. Pričom naše terapeutky pôsobia tlakom prostredníctvom bylinných vrecúšok na akupresúrne body na tele. Naparením dochádza k aktivácií liečivých účinkov thajských byliniek a k uvoľneniu vonných silíc, ktoré sú obsahom bavlnených vrecúšok. Počas celej masáže Vás bude sprevádzať nádherná vôňa uvoľnená zo zohriatých byliniek a korenín, čo posúva celý zážitok z masáže o aromaterapeutický účinok vyššie. Nahriatie vrecúšok okrem výnimočnej arómy uvoľní z exotických bylín aj ich protizápalové a liečivé účinky, ktoré preniknú do hĺbky svalov.

 

 

Thajské bylinné gule sú dedičstvom z Thajska vychádzajúcim z praktík Ayurvedy. Pozostávajú zo starostlivo vybranej zmesi tradičných thajských liečivých aromatizujúcich byliniek zabalených v bavlnenej látke. Naplnené sú podľa pôvodných thajských receptúr tradujúcich sa jednotlivými generáciami thajských rodín. Konkrétne v ich obsahu môžeme nájsť thajské bylinky a koreniny ako Samboila, Samsiela, Eukalyptus, Citrónová tráva, Puškvorec, koreň Zázvoru, Kurkuma, lístky a kôra Limetky, Galgan, Mäta, Tamarind, ktorý je plný živín. Eukalyptus obsahuje vonné silice, ktoré napomáhajú pri liečení napríklad astmy, či iných ochorení dýchacích ciest. Puškvorec možno prirovnať k ženšenu, tzv. koreňu života, podporuje látkovú premenu a napomáha pri liečení nespavosti a má celkovo upokojujúci účinok. Citrónová tráva má, rovnako aj ako eukalyptus, bohatý obsah vonných silíc a zvyšuje schopnosť koncentrácie.

 

 

Priaznivé účinky Thajskej olejovej bylinnej masáže :

  • pôsobenie tlaku a tepla uľahčuje uvoľnenie svalového napätia
  • odstránenie blokád energetických dráh tela
  • uľavenie od migrén a bolestí hlavy
  • predchádzanie chronickým bolestiam v oblasti krčnej chrbtice
  • zmiernenie pocitu únavy a stresu
  • ukľudnenie nervového systému
  • stimulovanie prirodzeného lymfatického a krvného obehu organizmu
  • priaznivé pôsobenie na dýchaciu sústavu, vďaka výraznému aromaterapeutickému efektu
  • navrátenie stratenej celkovej energie tela
  • protizápalový a liečivý účinok, ktorý preniká do hĺbky svalu

 

Rezervujte si svoj termín a vychutnajte si uvoľňujúcu horúcu masáž. Prípadne sa nechajte inšpirova a potešte svojich blízkych  originálnym darčekom, formou darčekového poukazu.

 

Categoryaktuality masaze
Pridajte zážitork:

You must be logged in to post a comment.