Jedinečná masáž Tok Sen predstavuje starodávnu tradičnú thajskú terapiu. Zameriava sa na tlakové body a energetické dráhy v tele, s jemnými vibráciami dokáže dokonale uvoľniť  Vaše telo a rozprúdiť energiu.

Masáž pochádzajúcu zo severného Thajska,  z oblasti Chiang Mai.  TOK SEN znamená rozprúdenie energie. Jej tradícia siaha viac ako 5000 rokov dozadu. Masáž bola vyvinutá budhistickými mníchmi v rovnakom období ako akupunktúra a jediné miesto, kde mohla byť vykonávaná boli budhistické chrámy. Predstavovala dlhé stáročia utajovanú terapiu, ktorá bola poskytovaná len pre vyvolených.

Masáž sa vykonáva špeciálnymi drevenými pomôckami a preto sa často pri nej stretávame aj s označením Kladivková masáž. Hlavnú úlohu pri tejto masáži zohrávajú „Khon“ a „Lim“  a teda  drevené kladivko a dláto z tamarindového dreva. S nimi sa jemne poklepkáva pozdĺž energetických meridiánov, čím vznikajú liečebné vibrácie, ktoré prenikajú cez fascie a svaly priamo až do energetických tokov v tele.  Poklepkávanie sa vykonáva v presných rytmoch, je veľmi príjemné a zároveň uvoľňujúce.

Tok SEN  zmierňuje svalové napätie, pomáha so svalovými spazmami a inými ťažkosťami pohybovej sústavy, odstraňuje energetické blokády a problémy nervového systému, priaznivo pôsobí na krvný a lymfatický obeh. Jemným poklepkávaním preniká hlboko do telesného jadra a tým vplýva na vnútorné procesy v tele.

Je len veľmi málo thajských masérok, ktoré majú dostatočné skúsenosti a znalosti na to, aby masáž mohli vykonávať. Sme veľmi radi, že máme v našom tíme terapeutku PIM, ktorá má aj s touto masážou bohaté skúseností.

Masáž je zameraná na oblasť šije, chrtba a rúk. Začína krátkym rozohriatím tradičnou thajskou masážou a následne pokračuje jemným poklepkávaním špeciálnymi kladivkami.

TOK SEN Kladivková masáž 60 min / 69€

TOK SEN Kladivková masáž 90 min/ 85 €

 

Rezervácie: 0903 769 666, sabaidee@sabaidee.sk

Categoryaktuality masaze
Pridajte zážitork:

You must be logged in to post a comment.